Royal Ascot Ден 3: Страдиварис буйства в третата поредна Златна купа, синът на Фаунд печели Чешам

Третият следобед на Royal Ascot Racing се проведе на писта, която официално беше класифицирана като дъждовна, но това не попречи на Stradivarius да продължи да играе в първата група на Gold Cup.Печели за трети път.Под обучението на Джон Госдън (John Gosden), Франки Детори (Страдивариус), яздейки Франки Детори (Страдивариус), постигна четвъртата си победа в кариерата на Кралската конференция, Той спечели Queen Vase през 2017 г.
Шестгодишното конно състезание „Ocean Star” спечели Тройната златна купа със Сагаро (1975, 1976, 1977), а само четири пъти голмайсторът Йейтс (2006, 2007, 2008, 2009, 2010) спечели две мили и половина .Останете за още представления.
През по-голямата част от пътуването от 2 1/2 мили, Детори, който яздеше наполовина, завъртя своя Stradivarius до четири такта ходене в последния участък.Stradivarius беше пълен с увереност в началото на правата надпревара.Той незабавно отговори на финалния рунд, който Dettori призова да участва и спечели шампионата с 10 удара.
Тези цифри подкрепят снимките в зашеметяващото представяне на Страдивариус, което доведе до третата поредна победа на Златната купа.Въпреки бавната земя, Stradivaris все още показа обичайната способност за ускорение.При последните три дракона маратонът беше завършен за 39,93 секунди, а максималната скорост при последния дракон беше 35,3 мили в час.За разлика от това, следващият най-добър път на Nayef е 42,50 секунди през последните три завоя и пресича финалната линия със скорост от 30,8 mph.
Горсдън каза: „За да направя това, имам предвид, че Сагаро беше обучен от мой добър приятел, Франсоа Бутен, и беше обучен от Лестър Пике (Лестър Пигот) ездачи.“„Спомням си, че гледах всичките му състезания.Той е едно нещо.Йейтс е феномен.Споменете, че конят е всичко в тази скоба.Много сме горди, че спечелихме три състезания., Това е чудесно за собственика развъдчик Бьорн Нилсен (Bjorn Nielsen).Той е запален по отглеждането и развъждането си.Той работи усилено, за да отгледа шампиони на Дерби, но има много добър кон за Златната купа.За него това ще го удовлетвори много за него и за нас - жалко, че не може да бъде тук днес.
Де Тори, който вече е печелил Златната купа осем пъти (Лестър Пигот има рекорд за спечелване на Златната купа с 11 души), каза: Тревожа се за дъжда.Често говорят за Мартин Мийд кон [техник], това е тревожен въпрос, той наистина ме изненада, защото наистина мина през масло като горещ нож.Оставих всички да бъдат покрити от тези четирима души и тогава се изненадах, че никой не може да ме предизвика.Независимо дали вдигате или не, винаги е ужасен момент до марката Furlong, но той го направи и се разтегна 10 фута.“
Умението на Страдивариус е превъзходно, защото той стана третият кон в историята, спечелил само хеттрик със златна купа!#RoyalAscot pic.twitter.com/ytlfPfWp9c
В първото състезание за деня Highland Chiefs спечелиха 10-футовата писта с препятствия Golden Gates, спечелвайки първото Кралско първенство за жокея Роса Райън.От подновяването на играта на 1 юни това е и първият успех на партньорството за обучение на Royal Ascot, разрешено от BHA, като Пол и Оливър Коул се занимават с Highland Chiefs.Пол Коул беше единствено отговорен за лиценза за обучение и обучи 21 победители в Royal Ascot.
Относно факта, че сега споделя лиценза с баща си Пол, Оливър каза: „С развитието на израза, ако не е унищожен, защо да го поправяме?Имаме добри коне и сме късметлии, че ги имаме.
„За съжаление баща ми присъства днес на погребението на най-добрия си приятел в [Бен Лий], поради което не дойде.Днес му казах, че смятам, че ще спечелим шампионата в Аскот.
Жокей Джеймс Дойл спечели трети шампионат тази седмица.Той брилянтно изпрати планинския ангел, обучен от Роджър Вариан, до сърцето му, за да участва удобно в деня.Втората игра беше Wolferton Stakes (Wolferton Stakes) с повече от 10 стадия.
Относно седмицата си досега, Дойл каза: „Трябва да й се насладите.Очевидно това е различно от това, което правехме.Снощи гледах повторението и всичко изглеждаше по-тихо.Победителят в надпреварата се опита да накара нещата да се случат.Страхотно е да си ярък!За съжаление не съм Франки, но е страхотно да стоя тук!“
Жокей Джим Кроули се наслади на незабравимото изживяване на Royal Ascot.След продължаващата битка, Molatham получи фланелката G3 от египетския монарх.7 Фарлонг, половината от дължината, той записа своя пети победител за седмицата.За треньора Роджър Вариан (Roger Varian) това е двоен бонус.Както всички четирима най-добри шампиони на Кроули тази седмица, Молатам е собственост на Хамдан Ал Мактум и Кроули беше назначен за жокей.
Кроули каза: „Имам шест победители в Royal Ascot.“„Въпреки че нямам оплаквания.Когато сте жокей, участвате в среща, така че е страхотно да получите пет.Голям съм късметлия, че мога да яздя такъв страхотен кон, да правя толкова големи упражнения.
В четвъртото състезание за деня Royal Blood спечели изброеното Grand Prix на Chesham: шампион на триумфалната арка (2016), шампион на Stallion Cup (2015) и първото пони, открито от милионера. Влезе в кръга, където Royal Ascot спечели с победител с дължина 2 1/2.Battleground е 2-годишен син на военнопленник.Той беше язден от Райън Мур и стана ездач на треньора Ейдън О'Брайън.
О'Брайън каза: „Бойното поле е вълнуващ кон.Той може да бъде всеки.„Той може да е член на срещата през юли или член на националния интерес.Мисля, че ще остане в добра форма., Може би пътуването му ще достигне една миля.Установено е, че е изминал половин миля, но е бил пред бойната линия, което е имало голямо влияние върху скоростта.
Специалното нещо на бойното поле е, че той – изглежда много като в Chesham Stakes,

Време на публикуване: март-03-2021